Přejděte na teplou stranu podlahy - pokládka podlah s podlahovým vytápěním

Přejděte na teplou stranu podlahy - pokládka podlah s podlahovým vytápěním

 

Pokládka podlah s podlahovým vytápěním je možná prakticky v každém případě. Při rekonstrukci nebo po převzetí domu či bytu v developerském standardu můžeme k plánované podlahové krytině přidat vytápění. Přesuňte se na teplou stranu podlahy a naučte se nejdůležitější kroky k dosažení tohoto cíle.

Krok 1: jaká podlaha pro podlahové vytápění

Při výběru podlah s podlahovým vytápěním je klíčový výběr materiálů s nízkým tepelným odporem , který zaručuje rychlý a efektivní přenos tepla do interiéru. Tepelný odpor je měřítkem schopnosti materiálu blokovat teplo – čím nižší je, tím lépe pro vaše vytápění. Právě tento parametr určuje, jak efektivně a hospodárně budete místnost vytápět.

Pro milovníky teplých podlah máme skvělou zprávu! Výrobci podlahových krytin, jako jsou laminované panely , vinylové panely nebo sendvičové desky , jasně uvádějí, které z jejich výrobků fungují dobře s podlahovým vytápěním, a uvádějí také jejich klíčový parametr - tepelnou vodivost. Stačí trochu hledat na stránkách předních výrobců a najít perfektní podlahy do útulného bytu či domu.

Pokud však tápete, jak vybrat perfektní dlažbu pro podlahové vytápění , zvolte například porcelánovou kameninu. Dodává se v mnoha barvách a vzorech. Jeho odolnost proti poškození a teplotním změnám z něj činí spolehlivou volbu. Nezapomeňte však kupovat dlaždice ne silnější než 10-12 mm, abyste neomezili účinnost vytápění. Teplo z podlahy by se mělo volně pohybovat do místností a poskytovat komfort a teplo v krátké době.

Tepelná vodivost podlahové krytiny má obrovský vliv na cenu používání podlahového vytápění , ale není jediná. Teplo z podlahového vytápění se totiž může šířit nahoru i dolů. Pro vaše účty za vytápění bude důležitý nejen výběr podlahy, ale do značné míry také tepelná izolace pod ní.

Krok 2: jaké podlahové vytápění na panely nebo dlaždice?

Podlahové vytápění pro univerzální použití pod laminátové a vinylové panely a vícevrstvé parkety je instalace topné fólie . Můžete jej nainstalovat jak přímo pod podlahu, tak pod potěr (v dřívější fázi výstavby).

Před výběrem typu a způsobu montáže topné fólie se vyplatí ověřit si požadavky výrobce podlahy v tomto ohledu . Ne všichni výrobci je objasnili. V současné době je systém s topnou fólií od Heat Decor testován a schválen jako exkluzivní řešení značkami Classen , Arbiton , Boen & Bauwerk a Weninger. Dalšími výrobci, kteří také schvalují použití topných fólií a zachování plné záruky, jsou Venifloor , Swiss Krono , Egger , Barlinek a Berry Alloc . Jaké jsou přesně podmínky pro zachování záruky? Kontrola: stáhněte si dokument se záručními podmínkami na podlahy vytápěné topnou fólií.

Při výběru topné fólie je třeba věnovat pozornost následujícím vlastnostem:

 • Typ topné matrice - celosíťová topná matrice zajišťuje příznivější rovnoměrné rozložení tepla pro panely, u některých výrobců je to podmínkou přípustnosti instalace topné fólie pod panely a tuto podmínku nesplňuje tzv. volal "žebříková topná fólie" bez plné topné matrice.
 • Výkon topné fólie – výkon doporučený většinou výrobců podlah je 60 nebo 80 W/m 2 . Povolen je i výkon 140 W/m 2 , jeho použití konzultujte s výrobcem podlahy nebo topné fólie. Výkon 220 W/m 2 by neměl být používán při vytápění instalovaném přímo pod panely.
 • Plocha řezání topné fólie - čím menší, tím lepší, protože zajišťuje rovnoměrnější rozložení tepla. U topných fólií Heat Decor řady HD-G a HD-EPL je její šířka pouze 1 cm a u řady HD-PRO tato mezera v topném poli vůbec nevzniká.
 • Tloušťka topné fólie - určuje odolnost topné fólie proti mechanickému nárazu, takže když víme, že podlaha bude pracovat intenzivněji díky např. většímu provozu, je lepší zvolit topnou fólii o tl. 0,45 mm nebo vyšší, což také znamená delší záruku, na kterou se vztahuje.

Nejjednodušší podlahovou krytinou pod dlažbu je však topná rohož . V tomto případě není třeba splnit žádné zvláštní podmínky, pokud výrobce keramických, kamenných nebo kameninových obkladů umožňuje jejich použití s ​​podlahovým vytápěním. S ohledem na jeho trvanlivost však stojí za to vzít v úvahu následující vlastnosti:

 • Žádná tvarová paměť topného kabelu - zajišťuje rovnoměrné přilnutí topné rohože k podkladu, což usnadňuje bezchybnou montáž a rovnoměrné překrytí flexibilním lepidlem nebo tenkovrstvou stěrkou.
 • Dvojitá teflonová izolace - výrazně zvyšuje odolnost topné rohože vůči případným lokálním vyšším teplotám, které se mohou vyskytovat v místech, kde pružné lepidlo nedrží těsně na topném kabelu.
 • Vícedrátový výplet topného kabelu má také pozitivní vliv na jeho životnost.

Důležité: neinstalujte topný systém na místa, kde jsou plánovány trvalé konstrukce přiléhající k podlaze. Teplo musí mít možnost se volně šířit. Toto omezení lze snadno obejít umístěním trvalé konstrukce na nohy vysoké alespoň 3 cm . Díky tomu se automatický vysavač snadno dostane do každé části podlahy a udržuje místnost čistou minimalizací množství nahromaděného prachu. A to má pozitivní vliv na zdraví !

Máte dotazy ohledně vytápění pod panely nebo pod obklady ve vašem domě či bytě? Bezplatnou radu a individuální cenovou nabídku obdržíte po odeslání poptávky prostřednictvím: formuláře nabídky .

Jakmile je nainstalováno podlahové vytápění, je čas začít pokládat podlahu . Čemu se vyplatí věnovat pozornost?

Krok 3: Pokládka podlah s podlahovým vytápěním

V případě plovoucích podlah , jako jsou panely nebo sendvičové desky, systém vytápění Heat Decor s topnou fólií nahrazuje izolační podložku (tepelnou a zvukovou izolaci) a parotěsnou fólii, takže kroky s nimi související vynecháváme. Zbývající kroky zůstávají nezměněny, ale zvláštní pozornost by měla být věnována následujícím aspektům:

 • Obuv – pracujte pouze v obuvi s měkkou plochou podrážkou.
 • Řezání panelů a soklových lišt - provádějte pouze mimo oblast instalovaného topného systému.
 • Aklimatizace panelů a desek - panely nelze skladovat na rozloženém topném systému!

Důležité: podložka použitá pro panely bez vytápění se liší od podložky používané v systému s topnou fólií. V druhém případě musí mít podložka tloušťku 5 mm, aby přes ni mohly být vedeny kabely. Nelze také pokovovat. V systému Heat Decor je dodáván společně s topnou fólií a parotěsnou fólií.

V případě pokládky dlažby přes rozloženou topnou rohož tak učiňte až poté, co pružné lepidlo nebo tenkovrstvá stěrka, do které je zapuštěna, zatuhne po dobu udávanou jejím výrobcem.

Podlahové vytápění s topnou fólií nebo topnou rohoží neovlivňuje způsob pokládky podlahy ani způsob pokládky dlažby. Pokládání podlahových panelů přes topnou fólii je standardní, i když s určitými zvláštními opatřeními ohledně obuvi, skladování a řezání panelů.

Pokládka podlah – shrnutí

Před pokládkou se ujistěte, že na instalovaném topném systému nezůstaly žádné nečistoty. Fáze pokládání panelů nebo sendvičových desek na topení, které zbývá dokončit, jsou:

 • Řezání podlahových panelů. Při řezání podlahových panelů změříme a označíme požadovanou délku a ponecháme okraj od stěny. Pro řezání je nejlepší použít tesařskou kotoučovou pilu nebo gilotinu, i když poslouží i přímočará pila. Řezaný panel pokládáme řeznou hranou dolů a při zakládání nové řady dbáme na to, aby odsazení panelů zajistilo stabilitu a estetiku - každý odsazený panel by měl být dlouhý alespoň 40 cm.
 • Určení stejné vzdálenosti od stěny. Při instalaci dřevěných nebo panelových podlahových krytin je třeba vzít v úvahu jejich "práci" - změny velikosti způsobené kolísáním teplot. V blízkosti stěn a konstrukcí ponechte mezeru 10-15 mm, použijte rozpěrky nebo rozpěrky. K přitažení panelů ke stěně ke zbývajícím řadám se používá ocelový hák.
 • Spojování podlahových panelů kliknutím. Instalace podlahových panelů s click systémem je jednoduchá - panely se spojují pomocí speciálních západek. Jednoduše umístěte panel na místo a zajistěte jej na místě pomocí gumové paličky.
 • Spojování lepených panelů pero-drážka. Naneste lepidlo v souladu s pokyny pro instalaci panelu a opatrně spojte podlahové panely poklepáním kladivem a příklepovým blokem a utáhněte koncové prvky ocelovým hákem.
 • Pokládka poslední řady podlahových panelů. Panely je nutné v poslední řadě seříznout podél jejich delší hrany. Změřte požadovanou šířku včetně dilatační spáry a připevněte panely. K nastavení použijte ocelový hák.

Nemusíte vyřezávat otvory do panelů pro potrubí přivádějící teplou vodu do radiátorů, když se jich zříkáte a zvolíte diskrétní vytápění skryté pod podlahou.

Pokládka dlažby na topnou rohož do správně navázaného flexibilního lepidla nebo tenkovrstvého potěru také vyžaduje zvláštní opatření, aby nedošlo k poškození topného kabelu. Není dovoleno řezat nebo vrtat dlaždice nad topným systémem.

Jak dlouho trvá položení podlahy s podlahovým vytápěním?

V systému Heat Decor s topnou fólií v místnosti s připravenými otvory pro instalační krabici a podlahové čidlo teploty zabere veškerá práce cca půl dne v místnosti o ploše 10 m

 Nezáleží na tom, zda se jedná o pokládku dřevěné podlahy z laminovaných desek nebo pokládku laminovaných či vinylových panelů.

 

 INSTALACE TOPNÉ FÓLIE PŘIMO POD FINALNÍ PODLAHU

 

 

Doba potřebná k položení topné rohože a obkladů bude záviset na době potřebné k zaschnutí flexibilního lepidla nebo tenkovrstvého potěru.

Cena pokládky podlahy s podlahovým vytápěním

Využijte bezplatného poradenství poradců Heat Decor a zjistěte, co k instalaci vytápění v domě či bytě potřebujete. Cena za metr vytápění a cena za metr podlahy jsou obdobné. Samozřejmě hodně záleží na výběru panelů či desek, jejichž cenové rozpětí je značné. Při jejich nákupu však ignorujeme cenu izolačního primeru a parotěsné fólie, které jsou již v systému Heat Decor obsaženy.

Zjistěte si cenu moderních podlah , zašlete poptávku přes nabídkový formulář . Součástí bude i odhad na instalaci vytápění.

Jděte na teplou stranu podlahy!