INSTALACE TOPNÉ FÓLIE pod zrcadlo

instalace-topne-folie-pod-zrcadlo

Topná fólie pod zrcadlo je jednoduchý a 100% účinný způsob, jak zabránit usazování vodní páry na zrcadlech ve vlhkých místnostech nebo urychlit její odpařování. Díky jeho použití můžeme zrcadlo bez problémů používat a zůstává déle čisté.

Infračervenou topnou fólii můžeme nainstalovat do koupelny nebo jiných místností, kde plánujeme instalaci zrcadla. Infračervené vytápění pod zrcadlem může také fungovat jako hlavní nebo doplňkový zdroj tepla v každé místnosti. Použití tohoto řešení má také zdravotní přínosy , protože infračervené záření používané v medicíně urychluje regeneraci svalů. Více o účincích infračerveného záření na zdraví si můžete přečíst zde .

Instalace topné folie pod zrcadlo

Topnou fólii a zrcadlo instalujeme na stěnu ze sádrokartonu nebo OSB, MFP a překližkových desek technologií lepení pomocí montážní sady obsahující topnou fólii Heat Decor, spojky, kabely, samovulkanizační pásku a lepidlo na Heat Decor. Topná folie HD-G.

lepidlo-glue

Na připravenou stěnu, na kterou bude zrcadlo instalováno, nalepíme topnou fólii po celé její ploše. Lepidlo Heat Decor HD-G01 je ve formě aerosolu, což usnadňuje jeho aplikaci. Nastříkejte lepidlo na topnou fólii a stěnu a počkejte 5 minut , než lepidlo zaschne. Po zaschnutí lepidla přilepte topnou fólii na zeď. Dalším krokem je nalepení zrcadla. Zrcadlo také lepíme lepidlem Heat Decor HD-G01. Naneste lepidlo na povrch topné fólie a následně na zadní stranu zrcadla. Po zaschnutí lepidla zrcadlo přilepte.

Schéma instalace topení pod zrcadlem

instalace-folie-pod-zrcadlo

1) Stěna ze sádrokartonu, OSB, MF, překližky 2) lepidlo HD-G01 3) topná fólie Heat Decor 4) lepidlo HD-G01 5) zrcadlo A) vybrání pro spojku topné fólie B) lepidlo HD-G01 nanesené na stěna C) lepidlo HD-G01 nanesené na topnou fólii

Instalace topné fólie pomocí technologie lepení topné fólie Heat Decor HD-G01 umožňuje lepit velmi velké zrcadlové plochy až do 3 m 2 . To je možné díky vlastnostem lepidla HD-G01, které je založeno na pryži ve formě mikročástic.

Během lepení se částice pryže spojí a vytvoří jeden celek, který zajistí velmi pevný a pružný lepený spoj . Proces zasychání lepidla trvá pouhých 5 minut, což umožňuje velmi rychlou a efektivní instalaci vyhřívaného zrcadla nebo více zrcadel v jedné investici.

Výhodou instalace topné fólie do koupelny je velmi rychlé zahřátí zrcadlové plochy a odpaření vodní páry. Minimální průměrná teplota pro odpařování vodní páry z povrchu zrcadla je přibližně 30 0 C.

Této teploty je na zrcátku dosaženo přibližně 5 minut po zapnutí vyhřívání . Důležité je, že teplota zrcadla nikdy nepřekročí úroveň, která je pro člověka bezpečná. Zrcadlo se nemůže nijak přehřát.

 

 

Připojení topné fólie k instalaci - tři způsoby

Topnou fólii lze připojit přímo na jednopólový vypínač světel. (1)

Topnou folii je možné napojit na dvoupólový vypínač s vypínačem světel (2) a samostatný vypínač vyhřívání zrcátek. (3)

vypínač-1

Topnou fólii můžeme připojit i k termostatu a dodatečně pod topnou fólii instalovat externí teplotní čidlo. Tato metoda se používá k trvalému vytápění místnosti. Termostat řídí nastavenou teplotu vzduchu v místnosti a přídavné teplotní čidlo instalované pod zrcátkem řídí teplotu zrcátka.

DŮLEŽITÉ: Pamatujte, že lepidlo na topnou folii HD-G01 je naneseno oboustranně

způsob-lepení-folie-za-zrcadlo

Aplikace:

 • vyhřívání koupelnového zrcadla, systém odpařování páry a přitápění
 • vytápění pod zrcadlem v tanečních sálech, fitness, SPA
 • prostorové vytápění

výhody:

 • rychlé odmlžení zrcadla do 5 minut.
 • rychlá montáž
 • možnost instalace zrcadel do 3 m 2 .
 • velká topná plocha pod zrcadlem
 • přídavné nebo hlavní vytápění
 • pohodlí při používání
 • Snadné použití
 • zdravotní přínosy infračerveného záření

Co budete potřebovat:

folie-pod-zrcadlo-sada

HD-G topná fólie (velikost dle potřeby)

Sspojovací sada (1 ks)

Dvojitě izolovaný modrý instalační kabel –  2,5 mm² (6 m)

Dvojitě izolovaný hnědý instalační kabel – 2,5 mm² (6 m)

Lepidlo na topnou folii - 500 ml (2 ks)