10 Důvodů, proč podlahové topení Heat Decor

10xProč-HeatDecor

1. Realizace je o 60% levnější než při plynovém podlahovém topení

Běžně se realizace plynového podlahového topení pohybuje v rozmezí 150 000 - 310 000 Kč na dům o rozloze 110 m2 užitné plochy. Přičemž je třeba počítat ještě s realizací přípojky, což také není levná záležitost. Při podlahovém infravytápění Heat Decor se počáteční náklady vejdou do 80 000 Kč . 

 graf_porovnání

 

2.   Neplatíte za revize plynového kotle a komínu každý rok

Nikdo vám to neřekne, ale s plynovým vytápěním platíte za plyn 13 měsíců, protože musíte počítat s náklady na revizi a čištění kotle. Rovněž je třeba provádět pravidelný servis, měnit mechanické části podléhající opotřebení. Pokud se náhodou pokazí výměník tepla, tak cena servisu někdy přesahuje cenu nového kondenzačního kotle.

3.   Životnost kondenzačních kotlů v dnešní době je v průměru 10 let

Životnost plynových kondenzačních kotlů bývá asi největší položka provozu takového topení. Dnes, v zájmu udržitelného ekonomického růstu, se věci vyrábějí na konkrétní životnost, je to záměr abychom byli nuceni pořád nakupovat a držet ekonomické kolo v pohybu. Plynové kotle nejsou výjimkou. Topné folie Heat Decor mají životnost 50 let, a jediné co se časem může pokazit je termostat , který si umíte vyměnit za pár desítek Eur.

4. Tepelné čerpadlo Vs topná folie 

U tepelného čerpadla hovoříme o počáteční investici od 310 000 Kč a výše. Kromě toho, že je nutná náročná montáž i komplexní systém pro ovládání čerpadla, zákazník musí počítat i s pravidelnou roční údržbou a nemalými servisními poplatky. Za zhoršených klimatických podmínek hlásí mnozí zákazníci i opakující se problémy s výkonem. Podrobnější porovnání najdete v tomto článku Proč topné folie vyhrávají souboj s tepelným čerpadlem?

5. Nízká stavební výška

U vodní podlahovky je pouze tloušťka samotných trubek cca 1 cm a více. Topná folie spolu s izolačními vrstvami potřebuje cca 1 mm místa, pokud ji instalujeme do potěru. Další značnou výhodou je možnost instalace přímo pod plovoucí podlahu, kde je stavební výška cca 5,5 mm včetně podložky. Takže když řešíte přístavbu nebo rekonstrukci podlahy, umíte si dodělat podlahové vytápění. S teplovodními trubkami to není tak jednoduché. 

6. Šetrný provoz

U topných fólií Heat Decor je prakticky okamžitý náběh tepla, čímž lze velmi dobře ušetřit na provozu, zejména v případě, že dům je přes den prázdný, nebo v nočních hodinách, kdy je příjemnější na spaní pokud je dům chladnější. Měsíční spotřeba elektrické energie u infra fólií Heat Decor se pro dům v energetické třídě A1 cca 100m2 pohybuje kolem 40 €.

7.   Regulace je rychlejší než při teplovodním topení

Dům o rozloze 100m2 jsme při mrazivém počasí vytopili z 5 ° C na 17 ° C za 2 hodiny. Plošné vytápění má mnohem rychlejší náběh než když musí trubka přehřát potěr kolem sebe. Rovněž je zajištěno rovnoměrné nahřátí podlahové plochy.

8.   Nepotřebujete velkou technickou místnost

Možná bychom lépe vystihli tento bod, pokud bychom napsali, že nepotřebujete kotelnu. Tento prostor lze určitě lépe využít než další WC nebo sklad. Často si lidé dávají plynový kotel nebo tepelné čerpadlo, aby měli zálohu v případě, že vypadne elektřina. Věděli jste, že bez elektřiny vám nepůjde ani plynový kotel, resp nenastartuje se hořák ani oběhové čerpadlo?

9. Hlučnost a tichý provoz 

Plynový kotel mnohokrát vydává různé zvuky. Hlavně při mechanickém opotřebení určitých částí. Podobně je tomu is tepelným čerpadlem. Hlučnost pochází od kompresoru případně od ventilátoru. Čím menší je ventilátor tím je hlučnější. Toto je něco, co Vám mnoho firem neřekne a má smysl si ověřit fakta. Zvuk ventilátoru uprostřed noci vám nezaručí klidný spánek.

10. Příznivý poměr cena výkon a čas realizace

V moderních nízkoenergetických domech potřebujeme pro komfortní ohřev cca 40W na metr čtvereční. Nízké počáteční investiční náklady, bezúdržbovost a rychlost instalace Vám ušetří čas i peníze.