Nesprávně zvolená podlahová podložka = balíček problémů a náklady navíc

obyvak 5-EPL-598x400

 

Použití nevhodné nebo příliš tenké podlahové podložky může vést k přepadení, nerovnosti či nestabilitě podlahové krytiny, což přináší nepříjemné hlučné zvuky při chůzi a negativně ovlivňuje celý interiér. V krajním případě to způsobí i delší reakční dobu topení, nutnost vytápět na vyšší teploty a následný vyšší účet za elektřinu, jelikož podlaha nemá dostatečné zateplení a uniká vám jí teplo.

Izolace pod plovoucí podlahu představuje materiál, který se používá pod různými povrchy na ochranu před chladem, vlhkostí a zároveň jako kročejová, tedy zvuková izolace proti hluku při kráčení. U topných fólií představuje izolační podložka základní prvek usměrňující teplo do místnosti. Musí také splňovat určité mechanické vlastnosti pro podlahy položené přímo na topný systém.

Důležitost výběru správné izolační podložky

Izolační podložky se často vyrábějí z různých materiálů v závislosti na jejich účelu a vlastnostech, které mají splňovat. Nejčastějším příkladem jsou podložky z pěnového polyethylenu, extrudovaného polystyrenu nebo minerální vlny.

Izolace_vyběr800x199

Podložka z PE PĚNY

Nejvíce používaná podložka pro běžnou instalaci plovoucí podlahy je z  PE (pěnové polyethylenové) pěny o tloušťce cca 2 mm. Tuto podložku nedoporučujeme jako podklad pro topné folie vzhledem k její malé tloušťce a následnou nemožnost do ní zapracovat napájecí vodiče a konektory potřebné pro zapojení topné folie do elektrického obvodu. Pro svoji příznivou cenu a dostupnost se často používá u podlah bez podlahového vytápění. Podložka slouží k vyrovnání drobných nerovností a také jako kročejová izolace. Její tepelně izolační vlastnosti jsou slabé a nemá žádné parozábranné vrstvy.

Podložka z PE pěny plus hliníková reflexní vrstva

Jakoukoli podložku s hliníkovou vrstvou nedoporučujeme pro elektrické topné folie. Na základě našich zkušeností umíme potvrdit, že jen zhoršuje práci topné folie, jelikož hliníková vrstva indukuje a následně způsobuje zvýšený výskyt statické elektřiny. To znamená, že během toho, jak chodíte, dostáváte elektrické výboje od podlahy doprovázené zvukem podobným prasknutí. Tento typ podložky není vhodný pro použití s ​​topnými fóliemi.

Dřevovláknitá deska

Dřevovláknitá deska se používá pod dřevěné i laminátové podlahy a má skvělé izolační vlastnosti. Je sice vhodná jako podložka pro elektrické podlahové vytápění, ale velmi těžko se s ní pracuje, špatně se lepí o podklad a také se o ni obtížně přichytává topná folie. Dřevovláknitou desku doporučujeme použít jen jako krajní možnost.

Proč je XPS700 ideální volbou pro váš domov

XPS 700+HD-PRO

„Izolační desky z extrudovaného polystyrenu XPS700 jsou nenahraditelné v našich topných systémech. Mají izolační funkci, zajišťují účinné udržování tepla a dobře se s nimi pracuje. Vyznačují se mimořádnou odolností v tlaku, jak říká název až 700 KPa. Kromě toho jsou odolné vůči mrazu, vlhkosti a vodě,“ vysvětlil Peter Bříška zastupující značku Heat Decor.

Podložky s tvrdostí menší než 500 KPa nejsou vždy vhodné pod plovoucí podlahy , jelikož nezajišťují stabilní a tvrdé podloží na dlouhá léta. Podložku XPS 700 tvoří styrodur rakouského výrobce  AUSTROTHERM, který řežeme na 5 mm pláty. Zajistíme tím potřebnou tloušťku pro instalaci napájecích vodičů topné folie.

Vytápění na celý život i díky správné podlahové izolaci

Izolacni podlozka_XPS-578x400

Výběr izolační podložky pod topnou fólii vždy závisí na zákazníkovi a také na ceně samotného produktu. Někdy se ale šetřit nevyplatí. Absolutně nedoporučujeme použití levných podložek o tvrdosti 100-200 KPa , které jsou příliš měkké a snadno se protlačí, případně zdeformují. Tím pádem vytvoří zvlněný podklad pro položení plovoucí podlahy. Nerovný podklad může znamenat poškození zámkových spojů, případně vrzání v místě spoje. Na základě sesbíraných zkušeností a praktických informací od našich techniků z montáží chceme nabízet odolný a trvanlivý materiál zabezpečující bezproblémové užívání podlahy s topným systémem po mnoho desetiletí. Proto máme v naší nabídce izolační podložka XPS 700 s hodnotou pevnosti v tlaku 700 kPa = 70t/m2.

Hlavní výhody:

  • Ideální pro nízkoenergetické stavby
  • Vynikající tepelněizolační vlastnosti
  • Jednoduchá manipulace
  • Vydrží i extrémní zatížení
  • Odolává vlhkosti
  • Hladký povrch pro lepší lepení topné folie o podklad

Nechte si poradit od odborníků a zajistěte si dlouhotrvající komfort a úsporu s naší izolační podložkou XPS 700. Kontaktujte nás ještě dnes pro více informací a personalizovanou nabídku!