Můj účet

Výhody a využití topných folií

Využití topné folie HEAT DECOR

Hlavní zdroj podlahového vytápění pro novostavby nebo rekonstrukcevyhody 01

Výhody

 • Nízké pořizovací a provozní náklady
 • Účinné a ekonomické vytápění
 • Tenká topné folie nezvyšuje skladbu celkové tloušťky podlahy
 • Snadná instalace pro novostavby nebo rekonstrukce
 • Přesná regulace teploty pomoci termostatu nebo inteligentního ovládání domácnosti
 • Komfortní infračervené teplo
 • Bezporuchovost a dlouhá životnost
 • Není potřeba místo pro kotel nebo tepelné čerpadlo a jejích dalších zařízení
 • Lze zřídit nízký tarif na cenu elektrické energie 24 hod/den čímž šetříme finance při používání ostatních elektrických spotřebičů vč. ohřevu vody
 • Možnost využití el. energie ze solárních panelu
 • Pří ohřevu prostoru nevíří v místnosti prach

 

Vzorová kalkulace podlahového topení s topnou fólií HD-G u novostavby RD o 156m2 užitné plochy s garáží pro rok 2020 ke stažení ZDE( *.PDF)

 

 

Výhody Topné Folie oproti tepelnému čerpadlu:

Tepelné čerpadla patři v dnešní době mezi velmi zajímavý a úsporný způsob vytápění.
Když se ale podíváme podrobněji na pořizovací náklady, servisní práce a opotřebování důležitých části jako je kompresor pak při použití v nové nízkoenergetické stavbě je návratnost investice a úspor mizivá.

 

Příklad:

Pořizovací cena tepelného čerpadla vč. instalace a rozvodu hadic v podlaze pro RD o zástavbě 150m2 je obvykle kolem 220 000 Kč . Oproti ceny kompletní instalace topných folií vč. regulace termostaty a použitím el.bojleru pro ohřev TUV je to o cca 125 000 Kč dražší varianta.

Orientační roční náklady na topení a ohřev TUV vody při tepelném čerpadlu jsou cca 16 - 19 tis Kč
K této částce však nesmíme zapomenout přičíst amortizaci a servisní práce. Jelikož zhruba po 8 - 10 letech bude potřeba vyměnit kompresor kde je cena opravy obvykle kolem 60 - 80 tis Kč.

Tudíž roční náklady na amortizaci tohoto topného systému a servisní práce činí kolem 10 000 Kč

V součtu se spotřebou energie to máme roční náklady v průměru 27 500 Kč.

U starších budov které nejsou energetický úsporné a roční náklady na topení např. plynem jsou více jak 45 000 Kč je volba tepelného čerpadla z hlediska návratnosti investice podstatně reálnější.

 

Při vytápění topnou folií a ohřevu TUV v ekonomickém el. bojleru je spotřeba el. energie ročně u stejného domu cca 22 – 24 tis Kč ale pořizovací náklady jsme měli poloviční a nemáme zde žádné mechanické části které by potřebovaly opravu nebo servisní práce kromě možné výměny termostatu v hodnotě cca 1600 Kč který je jediný v systému s citlivou elektronikou a může se časem pokazit nebo ho budeme chtít vyměnit za novější model apod.

Tudíž pro nízkoenergetické stavby se instalace tepelného čerpadla ze strany investice a návratnosti příliš nevyplatí.
Mezi další výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti a bezhlučný provoz

 

Výhody topné folie oproti plynovým kotlům

Nepotřebujeme drahé přípojky ke stavbě a také měsíční poplatky za distribuci plynu a revizní služby přípojek a kotlů.

Při topení plynovým kotlem nedostaneme od distributora el.energie zvýhodněný tarif např. d57d (ČEZ) který nám uspoří ročně okolo 7 000 Kč na spotřebě energie u ostatních el. spotřebičů v domácnosti jako je pračka, sušička, klimatizace, varné desky, světla apod. jelikož cena za 1 kW standard tarifu je mnohdy o 20 - 30% vyšší.

Mezi další výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti a bezhlučný provoz.

V plynovém kotli se ohřívá voda který není dobrým tepelným vodičem a jsou zde i různé tepelné ztráty v rozvodech po domě. Ve finále musíme vodu ohřívat na teplotu 35 - 40 °C abychom v místnosti měli teplotu 21 - 22°C

Pokud v místnosti kde je instalována topná folie chceme pocitovou teplotu 21 °C tak teplota folie a podlahy bude cca 24 - 26 °C v závislosti na podlahové krytině.
Celá energie na vstupu do topné folie se promění na tepelnou energií a to bez tepelných ztrát způsobenými rozvody systému

 

Výhody topné folie oproti elektro kotlům

Mezi výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti.

V elektrickém kotli se ohřívá voda který není dobrým tepelným vodičem a jsou zde i různé tepelné ztráty v rozvodech po domě. Ve finále musíme vodu ohřívat na teplotu 35 - 40 °C abychom v místnosti měli teplotu 21 - 22°C
měli teplotu 21 - 22°C

Pokud v místnosti kde je instalována topná folie chceme pocitovou teplotu 21 °C tak teplota folie a podlahy bude cca 24 - 26 °C v závislosti na podlahové krytině.
Celá energie na vstupu do topné folie se promění na tepelnou energií a to bez tepelných ztrát způsobenými rozvody systému

 

 

Výhody oproti topným rohožím

Topná plocha na 1m2 uhlíkové folie HEAT DECOR je výrazně vyšší při zachování topného příkonu 80W/m2 než u topných rohoží (kabelů), tudíž přenos tepla do podlahy je díky větší ploše účinnější a rychlejší což má zásadní vliv na spotřebě el. energie

Je zde také riziko že při poruše nebo poškození jednoho místa na topném kabelu u topné rohoži nám nebude hřát celá rohož. U topné folie toto riziko je mnohonásobně menší .

© 2022 Infraheat.cz - topné folie a panely heat decor | by PCsupport.cz s.r.o. | obchodní podmínky