VÝHODY A VYUŽITÍ TOPNÝCH FOLIÍ

VYUŽITÍ TOPNÉ FOLIE HEAT DECOR

Hlavní zdroj podlahového vytápění pro novostavby nebo rekonstrukce

Výhody

 • Nízké pořizovací a provozní náklady
 • Účinné a ekonomické vytápění
 • Tenká topné folie nezvyšuje skladbu celkové tloušťky podlahy
 • Snadná instalace pro novostavby nebo rekonstrukce
 • Přesná regulace teploty pomoci termostatu nebo inteligentního ovládání domácnosti
 • Komfortní infračervené teplo
 • Bezporuchovost a dlouhá životnost
 • Není potřeba místo pro kotel nebo tepelné čerpadlo a jejích dalších zařízení
 • Lze zřídit nízký tarif na cenu elektrické energie 24 hod/den čímž šetříme finance při používání ostatních elektrických spotřebičů vč. ohřevu vody
 • Možnost využití el. energie ze solárních panelu
 • Pří ohřevu prostoru nevíří v místnosti prach

vyhody_01

29-1024x1024

 

Vzorová kalkulace podlahového topení s topnou fólií HD-G u novostavby RD o 156m2 užitné plochy s garáží pro rok 2020 ke stažení ZDE( *.PDF)

VÝHODY TOPNÉ FOLIE OPROTI TEPELNÉMU ČERPADLU

WWBA135195MAX-600x600

Tepelné čerpadla patří v dnešní době mezi velmi zajímavý a úsporný způsob vytápění.
Když se ale podíváme podrobněji na pořizovací náklady, servisní práce a opotřebování důležitých části jako je kompresor pak při použití v nové nízkoenergetické stavbě je návratnost investice a úspor mizivá.

 

Příklad:

 • Pořizovací cena tepelného čerpadla vč. instalace a rozvodu hadic v podlaze pro RD o zástavbě 150m2 je obvykle kolem 220 000 Kč . Oproti ceny kompletní instalace topných folií vč. regulace termostaty a použitím el. bojleru pro ohřev TUV je to o cca 125 000 Kč dražší varianta.
 • Orientační roční náklady na topení a ohřev TUV vody při tepelném čerpadlu jsou cca 16 - 19 tis Kč.
  K této částce však nesmíme zapomenout přičíst amortizaci a servisní práce. Jelikož zhruba po 8 - 10 letech bude potřeba vyměnit kompresor kde je cena opravy obvykle kolem 60 - 80 tis Kč.
 • Tudíž roční náklady na amortizaci tohoto topného systému a servisní práce činí kolem 10 000 Kč.
 • V součtu se spotřebou energie to máme roční náklady v průměru 27 500 Kč.
 • U starších budov které nejsou energetický úsporné a roční náklady na topení např. plynem jsou více jak 45 000 Kč je volba tepelného čerpadla z hlediska návratnosti investice podstatně reálnější. 
 • Při vytápění topnou folií a ohřevu TUV v ekonomickém el. bojleru je spotřeba el. energie ročně u stejného domu cca 22 – 24 tis Kč, ale pořizovací náklady jsme měli poloviční a nemáme zde žádné mechanické části které by potřebovaly opravu nebo servisní práce kromě možné výměny termostatu v hodnotě cca 1600 Kč který je jediný v systému s citlivou elektronikou a může se časem pokazit nebo ho budeme chtít vyměnit za novější model apod.
 • Tudíž pro nízkoenergetické stavby se instalace tepelného čerpadla ze strany investice a návratnosti příliš nevyplatí.
  Mezi další výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti a bezhlučný provoz.

HEAT-DECOR topné fólie INFRAHEAT 1

 

VÝHODY TOPNÉ FOLIE OPROTI PLYNOVÝM KOTLŮM

Nepotřebujeme drahé přípojky ke stavbě a také měsíční poplatky za distribuci plynu a revizní služby přípojek a kotlů.

Při topení plynovým kotlem nedostaneme od distributora el. energie zvýhodněný tarif např. d57d (ČEZ) který nám uspoří ročně okolo 7 000 Kč na spotřebě energie u ostatních el. spotřebičů v domácnosti jako je pračka, sušička, klimatizace, varné desky, světla apod. jelikož cena za 1 kW standard tarifu je mnohdy o 20 - 30% vyšší.

Mezi další výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti a bezhlučný provoz.

V plynovém kotli se ohřívá voda, která není dobrým tepelným vodičem a jsou zde i různé tepelné ztráty v rozvodech po domě. Ve finále musíme vodu ohřívat na teplotu 35 - 40 °C abychom v místnosti měli teplotu 21 - 22°C.

Pokud v místnosti, kde je instalována topná fólie, chceme pocitovou teplotu 21 °C, tak teplota fólie a podlahy bude cca 24 - 26 °C v závislosti na podlahové krytině.
Celá energie na vstupu do topné folie se promění na tepelnou energii, a to bez tepelných ztrát, způsobenými rozvody systému.

 

 

 

vaillant-vu-246-5-3-a-ecotec-prophoca_thumb_l_mar7

 

 

VÝHODY TOPNÉ FOLIE OPROTI ELEKTRO KOTLŮM

Mezi výhody patří úspora místa ve sklepě nebo technické místnosti.

V elektrickém kotli se ohřívá voda, která není dobrým tepelným vodičem a jsou zde i různé tepelné ztráty v rozvodech po domě. Ve finále musíme vodu ohřívat na teplotu 35 - 40 °C, abychom v místnosti měli teplotu 21 - 22°C.

Pokud v místnosti , kde je instalována topná folie, chceme pocitovou teplotu 21 °C, tak teplota fólie a podlahy bude cca 24 - 26 °C, v závislosti na podlahové krytině.

Celá energie na vstupu do topné folie se promění na tepelnou energií a to bez tepelných ztrát způsobenými rozvody systému!

 

elektrokotel-protherm-ray-12-ke-165564

 

 

VÝHODY OPROTI TOPNÝM ROHOŽÍM

full_HDmat--Heat-Decor

Topná plocha na 1m2 uhlíkové folie HEAT DECOR je výrazně vyšší při zachování topného příkonu 80W/m2 než u topných rohoží (kabelů), tudíž přenos tepla do podlahy je díky větší ploše účinnější a rychlejší, což má zásadní vliv na spotřebě el. energie.

Je zde také riziko že při poruše nebo poškození jednoho místa na topném kabelu u topné rohoži nám nebude hřát celá rohož. U topné folie toto riziko je mnohonásobně menší.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení